
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | Flat |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Resistance | 60 mΩ |
| Height | 2.7432 mm |
| Circuit Type | Filter |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 20 V |
| Depth | 1.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current | 1.5 A |
| Current Rating | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 60 mΩ |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Test Frequency | 27 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Channels | 1 |
| Max DC Current | 1.5 A |
| ESD Protection | No |
| Attenuation Value | 25 dB |
| Chemistry/Technology | LC (T-Type) |
| Filter Order | 3rd |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
